Hizmetlerimiz

BİREYSEL BESLENME DANIŞMANLIĞI

 

Online ya da telefon ile randevu alarak kliniğe başvuran danışanların öncelikle biyakimyasal kan analizleri ve soygeçmişleri değerlendirilir. Kullandığı ilaçlar ve tanısı konulmuş rahatsızlıklar sorgulanır. Son 6 aylık dönemde yaptırılmış bir kan analizi yoksa görüşme sırasında uygun görülen kan değerleri talep edilir ve ilgili bölüme yönlendirilir. Beslenme alışkanlıkları, fiziksel aktivite düzeyi sorgulanır ve küçük bir beslenme analizi yapılır. Tanita cihazında yapılacak ölçüm ile kişinin vücudunda kas, yağ ve su oranları belirlenir ve tüm bu verilerle kişiye ve yaşam standartlarına uygun beslenme programı oluşturulur. İlk görüşmede oluşturulan beslenme programı bir taslak niteliğindedir. Haftalık ya da on günlük görüşmelerle birlikte kişinin nasıl beslendiği ve vücudundaki değişim de göz önünde bulundurularak program pratik tarifler, ulaşılabilri ara öğünler, kişisel eksrtalar ile birlikte yenilenir. Kontroller esnasında kişinin o hafta nasıl beslendiğini kendisine verilen “Yiyecek Günlüğü” ne not alması oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Kilo vermeye yönelik programlarda hafta hafta değişimler bu şekilde öğrenilir ve kişi kilo koruma programlarında da başarısını artırmış olur. Kilo kaybından daha zor olan süreç kilo koruma evresidir. Bu evrede kişiye beslenmenin matematiği öğretilir ve düzenli aralıklarla takip edilir.

 

Hizmet Alanları

 

 • Diyabet ve insülin direncine yönelik beslenme programı oluşturma ve takibi

 • Karbonhidrat sayımı

 • Kilo kaybına yönelik program oluşturma ve takibi

 • Kilo alımına yönelik program oluşturma ve takibi

 • Kilo korumaya yönelik program oluşturma ve takibi

 • Yüksek kolesterol tanısı almış kişilere yönelik beslenme programı oluşturma ve takibi

 • Okul çağı ve ergenlik döneminde okul menüsü ile paralel beslenme programı oluşturma ve takibi

 • Menopoz dönemine yönelik beslenme programı oluşturma 

 • Hamilelik döneminde bebeğin ve annenin daha sağlıklı bir yaşam standartına sahip olması adına beslenme programı oluşturma ve özellikle belirli aylarda spesifik takibi

 • Emzirme döneminde süt kalitesini artırmaya ve kilo kaybına yönelik beslenme programı oluşturma ve takibi

 • Sporculara yönelik beslenme programlarının oluşturulması

 

EĞİTİM VE SEMİNERLER

 

İletişim bilgileri üzerinden bize ulaşan kurum ve kuruluşlara talep ettikleri konu ile ilgili görüş birliği sağlanarak eğitim, seminer veya workshoplar önceden belirlenmiş saat dilimim aralığında ve belirlenen günde verilir.

 

KURUMSAL DANIŞMANLIK

 

Son yıllarda çalışma hayatının yoğun saatler alması ve kişilerin masa başında hareketsizliğine bağlı olarak başta şişmanlık olmak üzere bir çok hastalık riski artış göstermiştir. Kişilerin gün içerisinde daha aktif, konsantrasyon yeteneği daha yüksek ve daha dinamik çalışmalarını hedefleyerek çalıştığımız kurumlarda öncelikle kişilerin vücut ölçümlerini gerçekleştiriyor ve bununla birlikte beslenme hikayelerini ve soygeçmişlerini dinleyerek kişiye haftanın belirli günlerinde ziyaret gerçekleştirerek kişiye özel beslenme programları oluşturuyoruz. Mevcut duruma dair raporlar oluşturuyor ve vereceğimiz eğitim ve seminerler esnasında verileri dilerseniz sizlerle de paylaşıyoruz.

 

MENÜ DANIŞMANLIĞI

 

İletişim bilgilieri üzerinden kurumla bağlantı kurulduğu takdirde talep edilen kurumlara aylık ya da haftalık olarak menü danışmanlığı hizmetimiz mevcuttur.

ONLİNE DİYET DANIŞMANLIĞI

Çeşitli sebeplerle (iş yoğunluğu, başka bir şehirde veya ülkede yaşadığı için vb.) ofise ulaşım sağlayamayan, sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve uygulamak isteyen bireylere Facetime, Whatsapp ile görüşmeler sağlanarak online destek verilen hizmettir. Haftalık görüşmelerle her hafta beslenme programı kişinin yaşam döngüsü ve kilo kaybı öyküsüne bağlı olarak güncellenirken whatsapp üzerinden destek verilir.

 

 

 
ÇALIŞTIĞIMIZ KURUMLAR